Platforma handlu dobrami cyfrowymi z gier już niedługo zadebiutuje na NewConnect

Dowiedz się więcej o pierwszej
e-sportowej spółce na warszawskiej giełdzie

Skinwallet to platforma do łatwej i bezpiecznej sprzedaży dóbr cyfrowych, czyli wirtualnych przedmiotów z gier. Obecnie można na niej handlować m.in. skinami z CS:GO, Dota 2 czy Team Fortress 2. Jesteśmy jednym z największych serwisów skupujących metodą mass-deposit na rynku i największą polską stroną zajmującą się handlem skinami. Metoda mass-deposit pozwala dużej liczbie graczy sprzedać dowolne skórki w prosty i bezpieczny sposób. Dzięki rozbudowanej analityce danych i mechanizmom machine learning możemy w sposób zautomatyzowany wycenić przedmioty i dokonać transakcji. Również dzięki temu cała transakcja, do wypłaty pieniędzy, zajmuje kilka minut.

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie Skinwallet Marketplace, czyli miejsce łączące obie strony transakcji – kupujących i sprzedających. Platforma umożliwi również wymianę dóbr cyfrowych z gier bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.

Skiny – dobra cyfrowe wyróżniające wizerunkowo gracza

Wzrost popularności rozgrywek oraz gier e-sportowych wspiera również rozwój obrotu dobrami cyfrowymi. Gracze inspirowani wyglądem popularnych zawodników lub streamerów wydają krocie na modyfikacje swoich postaci w grze. Efektem tego jest bardzo duża różnorodność dóbr cyfrowych, czyli skinów, a ich handel stał się zupełnie osobnym segmentem rynku.

Dobra cyfrowe są przyszłością

 • Skalowalny i efektywny model biznesowy
 • Przychody w Q1 2020 wyniosły 2,7 mln PLN, co przekłada się na wzrost
  o 35% w porównaniu z Q4 2019 oraz 238% w porównaniu z Q1 2019
 • Dynamiczna ekspansja zagraniczna, wdrażanie kolejnych systemów płatności
 • Uruchomienie platformy Marketplace w Q3 2020
 • Stopniowe poszerzanie bazy dóbr cyfrowych o przedmioty z kolejnych gier

2,7 MLN PLN
przychodów w I kwartale 2020

Kilkukrotny
wzrost przychodów spółki r/r

Utrzymanie kwartalnej dynamiki wzrostu przychodów na poziomie około 36%

MARZEC 2020
przekroczony break even point

Skinwallet prowadzi obecnie model biznesowy w formie natychmiastowej sprzedaży. Model ten wykorzystuje algorytmy do generowania zysku ze sprzedaży nabytych przedmiotów, pozwalając na generowanie 15-20% marży ze sprzedaży. Skiny są nabywane od graczy po okazyjnych cenach poprzez oferowanie im możliwości wypłaty zarobionych pieniędzy w ciągu kilku minut z wykorzystaniem popularnych systemów płatności takich jak np. Payeer, Payoneer, Airtm, Tipalti i innych. Następnie Skinwallet przeprowadza automatyczną sprzedaż dóbr wykorzystując algorytmy wyceny i maksymalizuje ich wartość sprzedaży poprzez różne zewnętrze platformy.

 • Natychmiastowa wypłata
 • Algorytmy stosowane do zarządzania ryzykiem i zwiększania różnicy cen
 • Dane historyczne wykorzystane do optymalizacji procesu wyceny

Skinwallet zamierza stworzyć drugą odnogę działalności, operującą również na rynku dóbr cyfrowych, jaką będzie platforma Skinwallet Marketplace. Model ma się opierać na świadczeniu usługi dostarczania platformy do handlu dobrami cyfrowymi z gier i czerpaniu zysków z pobierania opłat od przeprowadzonych transakcji w formie prowizji od wartości transakcji.

 • Data rozpoczęcia: Q3 2020
 • Więcej intencji użytkowników: sprzedawaj, kupuj i wymieniaj
 • Skinwallet jako gwarant transakcji
 • Projekt realizowany zgodnie z harmonogramem, w marcu udostępniono katalog produktów

Otoczenie rynkowe

Na podstawie raportu Adroit Market Research i raportu Newzoo 2018 Global Games Market

 • Ogromne i szybko rozwijające się rynki: towary cyfrowe, gry i towary w grze
 • Gry są najszybciej rozwijającym się sektorem rynku towarów cyfrowych, który obejmuje także filmy, muzykę i publikacje cyfrowe
 • Rynek towarów cyfrowych osiągnie wartość 500 mld USD w 2019
 • Rynek gier osiągnie wartość 196 mld USD w 2022
 • Rynek dóbr cyfrowych w grach osiągnie
  190 mld USD w 2025
 • Cyfrowe dobra w grach: transakcje od kilku centów do 6 mln USD (sprzedaż wirtualnej planety)

Utrzymanie wysokiej dynamiki przez kolejne lata, które związane będzie m.in. z intensywnym rozwojem branży e-sport oraz pojawianiem się nowych tytułów korzystających z monetyzacji za pomocą dóbr cyfrowych.

Wzrost ilości popularnych tytułów opartych o otwarte ekonomie, co będzie wynikało z chęci powtórzenia sukcesów takich tytułów jak CS:GO czy Dota2.

Ogromny wzrost popularności gier posiadających mechanizmy generowania przychodów dla graczy, ale również dla streamerów i influencerów za pomocą dóbr cyfrowych – nowej waluty e-gamingu.

+22.3%

Prognozowany CAGR wartości globalnego rynku dóbr cyfrowych

190 mld USD

Prognozowana wartość globalnego rynku dóbr cyfrowych w 2025 roku

Najczęściej zadawane pytania

Co to są dobra cyfrowe?

„Dobra cyfrowe” to pojęcie odnoszące się do szerokiego katalogu przedmiotów z gier, którymi można obracać. Mają różną specyfikę, środowisko, sposoby implementacji, monetyzacji i dystrybucji. Są to m.in. wirtualne waluty (złoto, diamenty, monety, kredyty, które działają analogicznie do konwencjonalnych pieniędzy), przedmioty w grach, elementy wizualne, skiny.

Czy dobra cyfrowe to skiny?

Tak, jednymi z najciekawszych „towarów” wirtualnych są właśnie skiny. Są one jednocześnie przykładem najbardziej „kompletnego” ekosystemu dóbr cyfrowych: w przypadku skórek z najpopularniejszych gier mamy bowiem do czynienia nie tylko z relacjami na poziomie producent-gracz, ale też z w pełni rozwiniętym rynkiem wymiany między graczami.

Czym są skiny i skąd się biorą?

Skiny najprościej mówiąc to zewnętrzne – wizualne formy przedmiotów i postaci, które możemy zmieniać niczym ubrania. Jako tzw. przedmioty kosmetyczne (cosmetics) nie zwiększają szans w grze, ale pozwalają graczom wyrazić się estetycznie. Skiny tworzone są przez grafików dewelopera gry lub osoby niezwiązane z producentem. Gracze mogą głosować na ulubione skiny – te cieszące się największym powodzeniem wprowadzane są do gry w ramach kolejnych kolekcji. Jedynym emitentem skinów (w grach np. CS:GO, Dota2) jest producent tych gier – Valve.

Jaka jest wartość przeciętnych skinów?

Wartość skina jest wypadkową szans na jego zdobycie od dewelopera (np. za wykonanie misji lub w ramach okresowych prezentów – skrzynek) oraz jego popularności wśród graczy. Rozpiętość cenowa jest ogromna: od kilku centów za mało lubiany, bardzo powszechny skin aż po kilka tysięcy dolarów za bardzo rzadką i pożądaną skórkę.

W jakich grach handel skinami jest najbardziej rozwinięty?

Największym rynkiem dóbr cyfrowych jest rynek skórkami do broni w najpopularniejszej na świecie sieciowej strzelance – „Counter Strike: Global Offensive” (CS:GO). Wysoko rozwiniętym poziomem handlu dobrami cyfrowymi może pochwalić się także gra Dota 2 oraz Team Fortress 2. Skinwallet umożliwia graczom możliwość sprzedaży swoich wirtualnych „towarów” z każdego wymienionych tytułów. Rozwinięty rynek jest również w grze Fortnite, w której popularna jest wymiana usług między graczami. W ramach strategii rozwoju Skinwallet planuje rozszerzyć funkcjonalność platformy również o łączenie użytkowników celem wymiany usług.

Jak działa Skinwallet?

Skinwallet jest platformą do łatwej i bezpiecznej sprzedaży dóbr cyfrowych. Spółka w zautomatyzowany sposób skupuje od graczy skiny. Dzięki natychmiastowej realizacji transakcji oraz możliwości wypłaty gotówki, gracze decydują się sprzedać skiny poniżej ich wartości rynkowej. Skinwallet korzysta z budowany baz danych oraz machine learning, dzięki czemu zapewnia odpowiednią wycenę, umożliwiającą późnieją sprzedaż skina innym użytkownikom z odpowiednią marżą dla spółki. Obecnie Skinwallet korzysta z zewnętrznych marketplace, jednak celem Skinwallet jest wprowadzenie własnego marketplace jeszcze w 3Q 2020. Umożliwi to sprzedaż we własnym sklepie oraz rozszerzy ofertę dla graczy poszukujących skinów oraz chcących sprzedać je za wyższą cenę, ale przy wydłużonym terminie finalizacji transakcji.

Czym Skinwallet różni się od innych platform?

Skinwallet w porównaniu do platformy Steam oraz innych zewnętrznych platform, oferuje graczom możliwość natychmiastowej transakcji oraz wypłaty środków ze sprzedaży na zewnętrzne konto, gwarantując zarazem wysokie standardy zabezpieczeń, dzięki którym gracz może bezpiecznie dokonać sprzedaży swoich przedmiotów. Co więcej, Skinwallet oferuje najlepsze ceny kupna spośród wszystkich obecnie dostępnych serwisów do natychmiastowej sprzedaży dóbr cyfrowych. Jest to możliwe dzięki automatyzacji procesó, które ograniczają koszty po stronie Skinwallet.

Czy za pośrednictwem Waszej platformy mogę kupić Skiny?

Na ten moment nie istnieje taka możliwość, Skinwallet działa obecnie jako platforma wyłącznie skupująca wirtualne przedmioty. Skinwallet zamierza w najbliższej przyszłości stworzyć drugą odnogę działalności – Marketplace, gdzie gracze będą mogli bezpośrednio handlować ze sobą dobrami cyfrowymi z gier takich jak CS:GO, Dota 2 czy Team Fortress 2.

Jak rośnie rynek dóbr cyfrowych?

Rynek dóbr cyfrowych w grach, tak jak cały rynek gier i usług cyfrowych, od lat dynamicznie rośnie: w 2018 roku osiągnął zawrotną wartość 30 miliardów USD i szacuje się, że do 2022 roku wzrośnie aż do 50 miliardów USD.