Skinwallet, spółka zajmująca się obrotem dobrami cyfrowymi, przedstawia szczegóły swojego pierwszego projektu z dziedziny NFT. Seria o nazwie Cyber Warriors Army to zbiór 8 tys. unikalnych tokenów NFT. Poza środkami pozyskanymi z pierwotnej sprzedaży tokenów, spółka będzie zarabiać również na transakcjach na rynku wtórnym. Tytułowi wojownicy osadzeni zostali w alternatywnym świecie CyberVersum, który łączy klimat science-fiction z wątkami e-sportowymi. W jego budowie i rozwoju uczestniczyć będą członkowie społeczności skupionej wokół projektu.

Rynek NFT bije kolejne rekordy. Według danych DappRadar, sprzedaż NFT w trzecim kwartale przekroczyła 10,7 mld USD. Dla porównania, w tym samym okresie 2020 r. było to ‘zaledwie’ 28 mln USD. Największą wartość osiągają przedmioty z limitowanych, kolekcjonerskich serii. Tylko we wrześniu sprzedano łącznie ponad 1,7 miliona tokenów NFT.

W najbliższym czasie, na rynku niewymienialnych tokenów, pojawi się unikalna kolekcja 8 tys. tokenów wykreowanych na polskim rynku. Notowany na NewConnect Skinwallet wkracza do świata NFT jako pierwszy podmiot z warszawskiej giełdy. Spółka we współpracy z uznanymi artystami stworzyła alternatywny świat CyberVersum, który łączy w sobie elementy e-sportowe i science-fiction. Bohaterami narracyjnej sagi jest armia cyberwojowników – Cyber Warriors Army.

– Cyber Warriors Army to elitarna federacja 8 tysięcy wojowników. Poruszają się oni po alternatywnym świecie CyberVersum i to z ich perspektywy możemy poznawać tę rzeczywistość. Dzięki NFT, każda z tych postaci jest unikalna – zapowiada Kornel Szwaja, prezes Skinwallet S.A. – Projektując CyberVersum, największy nacisk położyliśmy na budowę społeczności. To właśnie społeczność, która tworzy się wokół projektu, decydować będzie o kierunkach rozwoju uniwersum i dalszych losach jego bohaterów. Z tego powodu powstaje też tzw.  ‘whitelist’. Zapis na nią gwarantuje możliwość późniejszego udziału w sprzedaży tokenów. Miejsca przyznawane będą najaktywniejszym członkom społeczności oraz jako nagroda za wykonanie konkretnego zestawu czynności, których efektem będzie promocja naszej serii – dodaje. Zapisy na whitelist startują 22 listopada, sama lista będzie budowana na serwerze Discord projektu CWA.

Cena jednego tokenu wynosić będzie 0.05 ETH. Tokeny Cyber Warriors Army będzie można kupić na dedykowanej stronie projektu znajdującej się pod adresem https://www.cyberwarriorsarmy.com. Spółka będzie również pobierać opłaty royalties w wysokości ok. 5 proc. wartości każdej sprzedaży tokenów na rynku wtórnym.

Topowe w branży NFT projekty, osiągają zawrotne wyniki. Tylko w ostatnich 30 dniach największe wyniki osiągnęły: Cryptopunks obroty na poziomie 163 147 ETH, Bored Ape Yacht Club to 37 236 ETH, Doodles – 17 360 ETH. Jak podaje serwis NonFungible.com, ponad połowa NFT sprzedanych w III kwartale kosztowała pomiędzy 101 a 1 000 USD. Tokeny w przedziale 1 000–10 000 USD stanowiły 20% sprzedaży, a 17% przyniosło mniej niż 100 USD.

Więcej informacji na temat Cyber Warriors Army można znaleźć pod adresem:

Strona www: https://www.cyberwarriorsarmy.com/

Twitter: https://twitter.com/CWarriorsNFT

Discord: https://discord.com/invite/DZtAe4XCdu