Spółka realizuje pierwsze elementy nowej strategii

Skinwallet, właściciel platform do handlu dobrami cyfrowymi, uruchamia Skinwallet Engage. Narzędzie, skierowane do twórców na platformie streamingowej Twitch, jest częścią ekosystemu budowanego wokół sieci Web3. Zaktualizowana niedawno strategia rozwoju spółki zakłada zbudowanie infrastruktury umożliwiającej twórcom gier kreowanie tokenów oraz dostosowanie platformy Skinwallet Market do obsługi transakcji, których przedmiotem będą NFTs. Skinwallet planuje też stworzenie ekosystemu, który zapewni twórcom gier rozwiązania technologiczne umożliwiające wdrożenie ekonomii opartej o dobra cyfrowe oraz budowanie metawersów, czyli światów wirtualnych.

Skinwallet to notowany na NewConnect właściciel platform Skinwallet Market oraz Skinwallet Instant. Spółka zaktualizowała niedawno strategię rozwoju, w myśl której zamierza zbudować infrastrukturę umożliwiającą wprowadzenie tokenizacji oraz zaadresować trendy związane z rozwojem sieci Web3, ekonomii twórców (Creators Economy) oraz gier opartych o blockchain.

Skinwallet od początku swojej działalności skupia się na rynku dóbr cyfrowych, dzięki czemu jest w doskonałej pozycji, aby szybko zareagować na rosnącą popularność Web3 i tokenizacji. Uruchomienie unikatowego narzędzia marketingowego skierowanego do twórców na platformie Twitch to pierwsze z działań, którymi odpowiadamy na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku. W ramach Skinwallet Engage powstały rozwiązania usprawniające procesy angażowania użytkowników w trakcie streamów oraz umożliwiające streamerom pełną automatyzację prowadzenia tego typu działań i dystrybucji nagród, docelowo również w postaci tokenów NFT – mówi Kornel Szwaja, Prezes Zarządu Skinwallet.

Twitch to jedna z najpopularniejszych platform służących m.in. do transmitowania i komentowania rozgrywek e-sportowych. Dziennie odwiedza ją około 30 milionów użytkowników na całym świecie. W jej ramach, twórcy, którzy stale walczą o pozyskanie widzów na bardzo konkurencyjnym rynku, korzystają ze wsparcia marketingowego czy organizują konkursy z nagrodami dla uczestników. Dzięki Skinwallet Engage, sam proces angażujący twórców zostanie zautomatyzowany, a nagroda przekazana bezpośrednio zwycięzcy na platformie Skinwallet Market – w pierwszej fazie w postaci dóbr wirtualnych dostępnych w serwisie, w kolejnej zaś w postaci tokenów NFT.

W związku z premierą Skinwallet Engage, spółka nawiązała szereg kooperacji ze streamerami i osobowościami ze świata e-sportu.

Poruszamy się w bardzo perspektywicznej a zarazem dynamicznej branży. Dlatego tak ważne dla nas jest, aby na bieżąco odczytywać potrzeby użytkowników i jak najszybciej na nie reagować. Tokenizacja pozwoli nam na nadanie dobrom wirtualnym nieco bardziej osobistego wymiaru. Co ważne, dysponujemy bazą użytkowników, którzy ze względów inwestycyjnych,  rozrywkowych czy też kolekcjonerskich znają już rynek obrotu przedmiotami wirtualnymi – dodaje Szwaja.

W kolejnych krokach spółka skupi się na przygotowaniu opartej o protokół blockchain technologii skierowanej do twórców gier. Ma ona umożliwić implementację ekonomii wykorzystującej dobra cyfrowe w grach, które będą przez nich tworzone. Bazując na tych rozwiązaniach, w ręce graczy trafią Metaversy –  wirtualne światy współtworzone przez użytkowników bazujących na tej technologii.