Skinwallet, platforma do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, notuje ciągły wzrost zainteresowania. Liczba aktywnych użytkowników korzystających z platformy w czerwcu wzrosła aż o 300 procent rok do roku, natomiast łączna liczba użytkowników platformy w I półroczu br. była o 150 procent wyższa niż w całym 2019 roku. Ponadto w czerwcu platforma odnotowała po raz kolejny ponad 1 mln zł przychodów. Spółka intensyfikuje działania marketingowe mające na celu zwiększenie zasięgów oraz kontynuuje przygotowania do debiutu na NewConnect.

W ciągu ostatnich miesięcy odnotowaliśmy istotny wzrost aktywnych użytkowników platformy Instant. W zeszłym miesiącu było ich 4-krotnie więcej niż w czerwcu zeszłego roku. Jest to potwierdzenie ponadprzeciętnej skuteczności naszej strategii marketingowej. Dlatego intensyfikujemy działania mające na celu promocję zarówno platformy Instant, jak i nowej platformy Marketplace, która niebawem zostanie uruchomiona. Regularnie powiększamy również nasz zespół o nowych specjalistów, szczególnie z dziedzin marketingu oraz analizy danych, aby zwiększać nasze zasięgi – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Spółka nieustannie rozwija platformę Instant w ramach której użytkownicy mogą sprzedać spółce skiny za natychmiastowy przelew środków na wskazane konto. Dzięki wdrożeniu w maju br.      systemu Qiwi, dostęp do błyskawicznej sprzedaży skórek otrzymało miliony graczy z krajów rosyjskojęzycznych. W ubiegłym miesiącu uproszczono i przebudowano też elementy systemu odpowiedzialnego za konfigurację i wybór systemu do wypłat. Zmieniono również interface, który      zawiera teraz więcej przydatnych dla użytkowników informacji, przez co platforma staje się prostsza      w użyciu.

Spółka jest również na ostatnim etapie przygotowań do uruchomienia nowej platformy Marketplace, w ramach której użytkownicy będą mogli sprzedawać i kupować skiny z gier CS:GO, Dota 2 oraz Team Fortress bezpośrednio od innych użytkowników.

Jesteśmy na ostatniej prostej jeśli chodzi o prace nad Marketplace. Mamy już opracowane mechanizmy procesu zakupu przedmiotów przez graczy oraz wysyłania ich na konkretne konto Steam. Wzbogaciliśmy również katalog produktów, który będzie dostępny po uruchomieniu platformy  – dodaje Kornel Szwaja.

Skinwallet jest też coraz bliżej wejścia na rynek NewConnect. Spółka w tym miesiącu złożyła na GPW Dokument Informacyjny w trybie formalnym oraz pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami giełdy.