Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, złożył w trybie formalnym Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka ma zamiar zadebiutować na tzw. małej giełdzie na przełomie lipca i sierpnia. Poza finalizacją prac nad debiutem giełdowym, spółka obecnie intensywnie pracuje nad rozwojem platformy, marketplace – miejsca bezpośredniego handlu dobrami między graczami.

Złożenie Dokumentu Informacyjnego na GPW zbliża nas do końca drogi w kierunku rynku kapitałowego jakim jest debiut na rynku NewConnect. Obecnie czekamy na pozytywną decyzję giełdy w sprawie dopuszczenia akcji do obrotu. Mamy nadzieję na szybki proces decyzyjny, by inwestorzy mogli kupić nasze akcje bezpośrednio na rynku w przeciągu najbliższych kilku tygodni – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Skinwallet został założony w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, jest to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo. Jej dominującym rynkiem aktywności jest gra Counter-Strike: Global Offensive, ale dostępny jest również na niej handel przedmiotami z innych gier jak m.in. Dota 2, Team Fortress2. Platforma ma w najbliższych planach regularne poszerzanie bazy dóbr do handlu o przedmioty z kolejnych gier. Na tle konkurencji Skinwallet wyróżnia się możliwością szybkiej wyceny oraz sprzedaży przedmiotów za gotówkę. Platforma spotkała się z przyjaznym odbiorem wśród graczy, zbierając około 80% pozytywnych recenzji na stronie Trustpilot.

Platforma w I kwartale tego roku osiągnęła rekordowe przychody w wysokości 2,7 mln zł, a w marcu po raz pierwszy przekroczyła próg rentowności. Dynamiczny rozwój spółki miał swoje potwierdzenie również w II kwartale br., w którym spółka zwiększyła zarówno liczbę aktywnych użytkowników, jak i przychody (o dodatnim wyniku netto), które utrzymały się na poziomie powyżej 1 mln zł miesięcznie.

Spółka obecnie pracuje nad wdrożeniem nowej platformy – marketplace, która będzie miejscem handlu przedmiotami cyfrowymi bezpośrednio między graczami. W swoim aktualnym produkcie, Skinwallet regularnie wprowadza na platformę nowe systemy płatności pozwalające dotrzeć do nowych użytkowników oraz kolejnych rynków. W maju, dzięki wdrożeniu systemu płatniczego Qiwi, a jednocześnie największego dostawcy rozwiązań płatniczych na rynkach rosyjskojęzycznych, platforma Skinwallet stała się zdecydowanie bardziej dostępna dla użytkowników z Rosji, Ukrainy czy Białorusi.

Wprowadzanie nowych funkcjonalności na platformę oraz wdrażanie kolejnych systemów płatności, przekłada się bezpośrednio na atrakcyjność Skinwallet w oczach naszych obecnych i potencjalnych użytkowników – dodaje Kornel Szwaja.