Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, kontynuuje dynamiczny rozwój. Maj to kolejny miesiąc, w którym spółka zwiększyła przychody oraz liczbę aktywnych użytkowników platformy – w porównaniu z majem ubiegłego roku ich liczba wzrosła aż 6-krotnie. Równolegle spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który został już złożony na GPW w trybie roboczym.

Niezmiennie, od ponad 12 miesięcy z sukcesem realizujemy strategię, której rezultatem jest ciągły wzrost przychodów oraz aktywnych użytkowników. Pozwoliło nam to zamknąć kolejny miesiąc z rekordowymi przychodami oraz zyskiem netto. Wdrażamy nowe systemy płatnicze oraz kontynuujemy prace nad uruchomieniem marketplace, aby jeszcze zwiększyć ponadprzeciętne tempo wzrostu działalności – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Spółka nieustannie rozszerza dostępność i funkcjonalności platformy m.in. poprzez wdrażanie nowych systemów płatniczych. W maju na platformę wdrożony został Qiwi – system płatniczy, z którego korzysta aż 20 mln aktywnych użytkowników na całym świecie. Szczególną popularnością cieszy się on w rosyjskojęzycznych krajach Europy Wschodniej (przede wszystkim w Rosji, ale też na Ukrainie oraz Białorusi).

W maju ostatecznie zaimplementowaliśmy na naszej platformie system płatniczy Qiwi. Dzięki tej integracji gracze z rosyjskojęzycznych krajów Europy Wschodniej będą mogli swobodnie wypłacać środki pozyskane ze sprzedaży przedmiotów z gier. Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzeniu na platformę Skinwallet najpopularniejszego systemu płatniczego w tych krajach oraz aktywnej promocji zwiększymy świadomość marki w tym regionie, co będzie miało duże znaczenie z perspektywy uruchomienia marketplace  – mówi Kornel Szwaja.

Skinwallet jest też coraz bliżej wejścia na rynek NewConnect. Spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który zostanie złożony na GPW po zakończeniu procesu dematerializacji akcji.