Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, nie zwalnia tempa i kontynuuje dynamiczny rozwój. Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym spółka zwiększyła liczbę aktywnych użytkowników oraz przychody. W połączeniu z wcześniejszymi wzrostami oznacza to, że miesięcznie na platformie transakcji dokonuje ponad 4-krotnie więcej użytkowników niż jeszcze w grudniu 2019 r. Równolegle spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym.

Nasza platforma kontynuuje dynamiczny rozwój. Pomimo rosnącej bazy porównawczej, już kolejny raz w tym roku udało się nam istotnie zwiększyć bazę aktywnych użytkowników. Kwiecień był również drugim miesiącem z rzędu z dodatnim wynikiem netto. – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.


W minionym miesiącu spółka wdrożyła nowy system płatniczy Tipalti. Jest to globalne rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom skorzystanie z lokalnych form wypłat dopasowanych do potrzeb użytkowników, takich jak przelewy do lokalnych banków, czeki czy lokalne e-wallety.

W kwietniu, oprócz wdrożenia systemu Tipalti, podpisaliśmy umowę z systemem płatniczym Qiwi. To dla nas strategiczny ruch, gdyż jest to największy dostawca rozwiązań płatniczych na rynku rosyjskojęzycznym. Dzięki tej integracji, użytkownicy przede wszystkim z Rosji, ale też i Ukrainy oraz Białorusi będą mogli w swobodny sposób wypłacać środki pozyskane ze sprzedaży posiadanych przez siebie przedmiotów z gier. Na tych rynkach szczególnie popularna jest Dota2, a CS:GO ma znaczący udział w rynku. – mówi Kornel Szwaja.


Skinwallet jest też coraz bliżej wejścia na rynek NewConnect. Spółka kończy prace nad Dokumentem Informacyjnym i liczy na giełdowy debiut jeszcze przed wakacjami.

Liczymy na debiut na NewConnect, jeszcze przed wakacjami, choć w obecnej sytuacji to bardzo ambitny cel. Chcemy kontynuować dynamiczny wzrost, dlatego intensywnie pracujemy nad wdrożeniem marketplace – platformy handlu dobrami cyfrowymi bezpośrednio miedzy graczami. Chcemy ją uruchomić w ciągu kilku najbliższych tygodni. – dodaje Kornel Szwaja.