Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, kontynuuje dynamiczny rozwój. W I kwartale spółka osiągnęła 2,7 mln zł przychodów, a w marcu po raz pierwszy przekroczyła próg rentowności. Spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym związanym z planowanym debiutem na NewConnect, który może nastąpić jeszcze w II kwartale br.


Skinwallet rozwija skalę działalności i osiąga coraz lepsze wyniki finansowe. W marcu liczba aktywnych użytkowników wzrosła o ponad 100 proc. względem lutego. W tym miesiącu po raz pierwszy przychody przekroczyły poziom 1 mln zł, a spółka osiągnęła dodatni wynik netto.

Kontynuujemy dynamiczny rozwój platformy Skinwallet. W I kwartale, a w szczególności w marcu osiągnęliśmy rekordowe wyniki finansowe. Kilka miesięcy wcześniej niż zakładaliśmy osiągnęliśmy próg rentowności. – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.


W I kwartale spółka wypracowała 568 tys. zł marży bezpośredniej, co jest wynikiem 4-krotnie lepszym niż rok wcześniej. Imponujący jest również wzrost względem IV kwartału 2019 r., względem którego wynik jest o 40 proc. lepszy.

Osiągnięcie tak dobrych wyników było możliwe dzięki rozwojowi działalności na kolejnych rynkach, wprowadzaniu nowych systemów płatniczych oraz umożliwieniu handlu przedmiotami z kolejnych gier. Niewątpliwie sprzyja nam również rosnący rynek gier – wyraźne wzrosty odnotowuje zarówno nasza najważniejsza gra, czyli Counter-Strike: Global Offensive, jak i Dota 2. Większa ilość graczy przekłada się na większe zainteresowanie przedmiotami w grze i handel nimi. – dodaje Kornel Szwaja.


Popularność wydanego 8 lat temu Counter-Strike: Global Offensive nieustannie rośnie. W kwietniu odnotowano kolejny rekord – jednocześnie w grę grało ponad 1,3 mln osób. Łączna liczba miesięcznych unikalnych graczy przekracza 20 mln.

Skinwallet prowadzi prace związane z debiutem spółki na rynku NewConenct. Spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym i rozpoczęła proces rejestracji akcji w KDPW. Autoryzowanym Doradcą spółki w tym procesie jest INC.