Skinwallet, platforma do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, kontynuuje dynamiczny rozwój. W lutym zanotowała o 25 proc. więcej użytkowników niż na koniec 2019 r. Jednocześnie platforma po raz kolejny poprawiła miesięczne przychody.


Skinwallet dynamicznie zwiększa skalę działalności, liczbę aktywnych użytkowników oraz rozwija portfolio gier, w których umożliwia handel dobrami cyfrowymi. Platforma rozwija kolejne funkcjonalności, które ułatwiają graczom wymianę dóbr cyfrowych.Dzięki prowadzonym działaniom promocyjnym oraz dodaniu nowych systemów płatniczych docieramy do nowych użytkowników, którzy dokonują większej ilości transakcji w serwisie. W porównaniu do grudnia 2019 r., w lutymi mieliśmy już o 25 proc. więcej aktywnych użytkowników. – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.


W lutym Skinwallet umożliwił graczom sprzedaż dóbr cyfrowych z Team Fortress 2 oraz dodał dwa nowe systemy płatnicze. Payeer to e-wallet, popularny głównie na rynkach Europy Wschodniej, który daje możliwość wypłaty środków do najpopularniejszych w tej części świata systemów płatniczych takich jak Qiwi, WebMoney czy Yandex Money. Drugi system to Airtm, czyli platforma realizująca płatności w trybie peer-to-peer dająca możliwość wypłaty środków na 200 różnych sposobów – w tym na konta bankowe, karty kredytowe oraz poprzez karty podarunkowe. Airtm jest systemem szczególnie popularnym w Ameryce Południowej ale umożliwia wypłaty na całym świecie. W marcu Skinwallet chce wdrożyć kolejne możliwości wypłaty, m.in. system płatniczy Payoneer.

Counter-Strike pozostaje naszą najważniejszą grą, jednak mamy coraz więcej transakcji na przedmiotach z Dota 2. Poza dodaną w lutym grą Team Fortress 2, w najbliższym czasie chcemy umożliwić handel przedmiotami z H1Z1 oraz Rust. Już w tym miesiącu chcemy rozpocząć działania promocyjne na rynku rosyjskim i brazylijskim. – dodaje Kornel Szwaja.


Wydany 8 lat temu Counter-Strike: Global Offensive przeżywa nowy szczyt popularności. W lutym odnotowano nowy rekord – ponad 950 tys. jednocześnie aktywnych graczy. Łączna liczba miesięcznych unikalnych graczy oscyluje w okolicy 20 mln.


Skinwallet w styczniu pozyskał finansowanie w wysokości 3,4 mln zł na dalszy rozwój platformy – m.in. nowe lokalizacje oraz umożliwienie graczom dokonywania bezpośrednich transakcji oraz wymianę usług między nimi. Obecnie spółka jest na etapie rejestracji zmian w KRS oraz przygotowuje Dokument Informacyjny związany z wejściem na NewConnect.