Skinwallet, platforma do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, pozyskała finansowanie na dalszy rozwój. Ofertę prywatną o wartości 3,4 mln zł prowadził Dom Maklerski INC. Spółka chce w tym roku zadebiutować na NewConnect.

Skinwallet bardzo dobrze rozpoczął 2020 r. Poza finalizacją procesu pozyskania inwestorów, spółka osiągnęła w styczniu rekordowe przychody w wysokości 814 tys. zł. Oznacza to wzrost względem grudnia 2019 r. o 15 proc. oraz jest 22-krotnie lepszym wynikiem niż rok wcześniej.

– Dynamiczny wzrost to przede wszystkim zasługa rozwoju działalności w grze Dota 2 oraz ciągle rosnącej popularności Counter-Strike: Global Offensive. Równolegle kontynuujemy pracę nad udostepnieniem oferty dla kolejnych gier oraz wprowadzeniem nowych lokalizacji. – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Counter-Strike: Global Offensive, który wciąż jest najważniejszą grą dla spółki, odnotował w styczniu rekordowy miesiąc pod względem liczby graczy. Średnio w każdym momencie w grę grało ponad 0,5 mln osób na całym świecie, a w całym miesiącu liczba aktywnych graczy przekroczyła 19,5 mln. Jest to przede wszystkim zasługa aktualizacji gry, która miała miejsce w IV kwartale. Wprowadziła ona nowy tryb rozgrywki, nowe mapy oraz nowe skórki do broni, co zachęciło do gry kolejnych graczy.

Dzięki pozyskaniu finansowania Skinwallet będzie mógł kontynuować dynamiczny wzrost skali biznesu, poprzez budowę platformy wymiany dóbr i usług bezpośrednio miedzy graczami oraz dodanie nowych lokalizacji, które obejmują nie tylko tłumaczenie stronie, ale również lokalną promocję, content marketing oraz systemy płatności. Priorytetem na najbliższe miesiące jest Rosja, Turcja i Brazylia.

– Cieszy nas wysokie zainteresowanie inwestorów. To ciekawy projekt, pierwszy na polskim rynku kapitałowym projekt z dynamicznie rozwijającej się branży e-sportowej. Mamy nadzieje na owocną współpracę przy wprowadzeniu spółki na NewConnect. – dodaje Wojciech Iwaniuk, członek zarządu INC S.A.

Po zakończeniu emisji akcji spółka złożyła już dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego. Równolegle rozpoczęły się prace nad Dokumentem Informacyjnym związanym z wejściem na NewConnect. Celem spółki jest debiut na NewConnect jeszcze w tym roku.