O spółce

Skinwallet S.A. działa w branży gamingowej skupiając się na segmencie obrotu dobrami cyfrowymi w grach. Spółka została założona w 2019 r., jednak serwis funkcjonuje w obecnej formie od przełomu 2018 i 2019 r. Przed sformalizowaniem spółki, projekt był rozwijany w ramach spółki Red Sky Sp. z o.o.,, należącej do grupy Tar Heel Capital Pathfinder. Spółka prowadzi platformę Skinwallet.com pozwalającą użytkownikom handlować dobrami cyfrowymi z gier.

Rynek

W ostatnich latach nastąpił bardzo dynamiczny wzrost dostępności nowych technologii,w szczególności upowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu, co przyniosło wzrost zainteresowania rozrywką elektroniczną. Gry wideo są drugim największym po telewizji segmentem globalnego rynku rozrywki i ważnym segmentem światowej gospodarki.

Rynek towarówcyfrowych

426

Globalny
rynek gier

138

Dobra cyfrowe
w grach

30

Efektywny model biznesowy

Skinwallet to platforma umożliwiająca handel dobrami cyfrowymi z gier. W obecnej formie umożliwia natychmiastową sprzedaż aktywów cyfrowych w zamian za gotówkę. W najbliższym czasie zostanie udostępniony Marketplace, który umożliwi zarówno sprzedaż, jak i zakup przedmiotów. Transakcje będą realizowane pomiędzy użytkownikami oraz na linii użytkownik-platforma. Spółka osiąga kilkunastoprocentową marżę na transakcji. Skinwallet poszerza dostępność platformy poprzez dodawanie nowych gier oraz tworzenie nowych lokalizacji – systemów transakcyjnych, wersji językowych oraz lokalnego marketingu.

W I półroczu Skinwallet osiągnął 6,3 mln zł przychodów, co oznacza ponad 3-krotny wzrost r/r. Spółka osiągnęła rentowność w marcu 2020 r., czyli kilka miesięcy przed planowanym break even point. Od tego czasu regularnie wypracowuje zysk netto i powiększa bazę aktywnych użytkowników.

Zarząd Spółki

Spółką zarządza dwóch doświadczonych menedżerów, którzy w 2018 r. przejęli rozwój projektu funkcjonującego w ramach venture buildera – Red Sky Sp. z o.o. Wcześniej wspólnie rozwijali platformę shorte.st – drugą na świecie sieć reklamową opartą o linki.

Kornel Szwaja

Prezes Zarządu

Dawid Chomicz

Członek Zarządu